Opał z Indonezji jest najbardziej popularnym surowcem pożądanym przez obywateli Polski. Braki węgla doprowadził do tego, że Polacy wpadli na pomysł, aby, ten surowiec pozyskiwać z zagranicy. Węgiel z Indonezji okazał się być świetnym środkiem opałowym w naszym kraju. W czasach wielkiego kryzysu większość ludzi martwi się tym, co będzie dalej, więc szuka różnych rozwiązań, aby zabezpieczyć swój dom odpowiednimi ilościami węgla. Surowiec z tego kraju jest dobrej jakości. Posiada wysoką kaloryczność. Zastanawiasz się, ile kosztuje tona węgla z Indonezji? 

Czy węgiel z Indonezji rozwiąże problemy związanie z brakiem opału w Polsce? 

Obywatele naszego państwa ciągle zmagają się z drastycznie wysokimi cenami węgla oraz z jego ograniczoną dostępnością. Z pomocą przychodzą składy z Azji, gdzie coraz więcej osób decyduje się, aby go kupić ten surowiec na zimę.

Gdzie możemy nabyć węgiel u naszych azjatyckich sąsiadów: 

  • Wietnamie;
  • Tajlandii; 
  • Japonii; 
  • Indii; 
  • Tokio. 

Tona węgla z Indonezji kosztuje około 3500 zł za tonę. 

Transport węgla z Azji 

Należy jednak pamiętać, że kupując węgiel od naszych azjatyckich przyjaciół, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami związanymi z jego transportem. Węgiel taki musi przebyć długą drogę statkami towarowymi. Czas oczekiwania na taki węgiel może trwać kilka lub kilkanaście tygodni, zanim trafi do Polski. 

Limity na zakup węgla z Azji – czy istnieją? 

W Polsce wprowadzono limity wysokości 3 ton na klienta – w państwach Azji nie obowiązują mieszkańców żadne limity.

Sytuacja związana z ogrzewaniem w zbliżającym się wielkimi krokami sezonem grzewczym staje się coraz bardziej stresująca, dlatego Indonezja jest gotowa pomóc krajom, które wstrzymały import węgla kamiennego z Rosji.