Węgiel z Kolumbii jest obecnie bardzo popularnym surowcem. Braki węgla w Polsce, doprowadził do tego, że Polacy uzyskują go z zagranicy. Kolumbijski węgiel jest niezwykle ceniony przez ludzi, ponieważ idealnie nadaje się jako środek opałowy. Surowiec z Ameryki Południowej idealnie do tego się nadaje. Spełnia wszystkie wymogi produkcyjne w zakresie wysokiej kaloryczności, niskiej zawartości siarki i popiołu oraz niskiej spiekalności. Zatem ile zapłacimy za węgiel z Ameryki Południowej?

Czy węgiel z Kolumbii rozwiąże problemy związanie z brakiem opału w Polsce? 

Polacy, martwią się, ponieważ ceny węgla drastycznie rosną, a jego dostępność na rynku jest bardzo ograniczona. Z pomocą przychodzi Ameryka Południowa, dzięki której możemy zakupić węgiel i zabezpieczyć się przed zimą.

Gdzie możemy nabyć węgiel u naszych kolumbijskich sąsiadów: 

  • Argentynie;
  • Brazylii; 
  • Chile. 

Transport węgla z Kolumbii 

Musimy pamiętać o tym, że kupując węgiel na własną rękę, będziemy musieli dodatkowo doliczyć sobie jego transport do Polski. W obecnej sytuacje, jaka panuje, na globalnym rynku koszty transportu są naprawdę bardzo drogie. Węgiel ten musi być przetransportowany statkiem do portu, gdzie można go kupić i przewieźć do domu na własną rękę lub zamówić dowóz tego środka opałowego do domu.