Węgiel ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Południowej to jeden z najpopularniejszych surowców, który Polacy używają do ogrzewania mieszkań oraz domów. Na składzie opału w Ameryce Południowej z łatwością go kupimy. Jest on bardzo kaloryczny, dzięki czemu szybko można nim ogrzać każde pomieszczenie. Deficyt polskiego węgla sprawił, że Polacy zamawiają go z zagranicy. Węgiel z USA jest niezwykle pożądanym produktem opałowym w naszym kraju. W czasach kryzysu wiele osób stara się zabezpieczyć swoje domostwa i nie tylko odpowiednimi ilościami węgla. A co z jego ceną? 

Czy węgiel ze Stanów rozwiąże problemy związanie z brakiem opału w Polsce? 

Zdecydowana większość Polaków, którzy ogrzewają domy węglem, nie ma zapasów tego surowca na zimę lub ma co najwyżej bardzo małe jego ilości. Na co dzień obywatele Polski muszą zmagać się z wysokimi cenami węgla oraz z jego ograniczoną dostępnością. Z pomocą przychodzą składy w USA, gdzie coraz więcej osób jest na ten surowiec zdecydowana. 

Gdzie możemy nabyć węgiel w Ameryce Południowej: 

  • Chile;
  • Argentynie; 
  • Peru; 
  • Urugwaju; 
  • Ekwadorze. 

Węgiel dostępny w tej części świata kosztuje, około 3500 – 4500 zł za tonę. 

Transport węgla z USA 

Należy jednak pamiętać, że kupując węgiel we własnym zakresie, trzeba doliczyć sobie dodatkowo jego transport do Polski. A koszty takiej usługi w obecnych czasach są niemałe… Składy węgla działające na terenie naszego kraju oraz zwykli obywatele muszą liczyć się z tym, że taki opał jest przewożony w trudnych warunkach przez wiele tygodni.